Makiažo pagrindas: ko reikia būtent tau?

Pateisinama, kai nenatūraliai rudu veidu "pasipuošusios" merginos šmirinėdavo po Lietuvos gatves tada, kai į mūsų šalies kosmetikos parduotuvių lentynos pradėjo pildytis iki šiol nematytais gaminiais, o patarimų apie jų naudojimo ypatumus buvo kur kas mažiau nei galima rasti šiandieninėse visuomenės informavimo priemonėse. Suvokiama, kai taip komiškai atrodo pradžiamokslės, ką tik pradėjusios naudoti dekoratyvinės kosmetikos priemones. Bet sunku suprasti, ką galvojo brandžios moterys bei merginos, neretai apsirengusios vardiniais rūbais, besikraudamos ant savo veido "susikrovė" visą indelį makiažo pagrindo? Akivaizdu: jos pamiršo, kas yra makiažo pagrindas ir kaip pastarasis turi būti teisingai naudojamas.

makiažo pagrindas Vien sąvoka "makiažo pagrindas" aiškiai pasako, jog tai tėra veido dailinimo pradžia, pirmasis sluoksnis, ant kurio bus tepamos ir kitos makiažo priemonės (lūpų dažai, šešėliai, skaistalai ir panašiai). Pastarojo padauginimas, ironiškai tariant, leidžia daryti išvadas, jog moteris siekia ne skoningo bei subtilaus atvaizdo veidrodyje, bet komiško…klouno įvaizdžio. Pamirštama, jog makiažo pagrindo paskirtis yra sulyginti odos spalvą bei ją pagyvinti, paslėpti tam tikrus nelygumus. Nesidžiaukite, jei sulaukėte komentaro: "Tikriausiai įsigijai naują makiažo pagrindą?". Į akis kristi turėtų ne makiažo pagrindas bei akivaizdžiai netinkama jo spalva (jei taip yra, turėtumėte nujausti, jog gerokai persistengėte tepliodamasi), bet sveikai ir natūraliai atrodanti oda. Juk jūsų tikslas yra gerai atrodyti, o ne ant savo veido demonstruoti visą galimų atspalvių paletę.

Per didelis sunaudoto makiažo pagrindo kiekis nėra vienintelė problema, apie kurią iš anksto reikėtų pagalvoti. Makiažo pagrindas – tai ne universali priemonė, tinkanti išimtinai visoms. Pastarąjį reikėtų rinktis atsižvelgiant į keletą kriterijų (atspalvio priderinamą prie natūralios veido odos spalvis jau aptarėme), vienas iš esminių – tekstūra. Jei blogai pasirinkta konsistencija, išryškėja tos odos problemos, kurias ir buvo bandoma slėpti (ironiška): raukšlelės, odos blizgesys, itin sausos odos sritys ir panašiai. Atidžiai išstudijuokite, kokiai odos būklei (sausa, riebi, mišri, jautri) konkretus makiažo pagrindas yra skirtas.

Perkant bet kokią makiažo priemonę, rekomenduojama jos tinkamumą (tekstūrą bei spalvą) išbandyti ant savo odos. Kosmetikos parduotuvėje tai itin paprasta – pasinaudokite testeriais. Tiesa, atsikratykite niekam verto įpročio makiažo priemonę teptis ant rankos, tam kur kas labiau tinkamas žandikaulis. Kiek sudėtingiau su internetinėmis parduotuvėmis. Jei jus rimtai domina vienas ar kitas makiažo pagrindas, kurio dar niekada nesate naudojusi, nesidrovėkite parašyti elektroninį laišką su prašymu atsiųsti pageidaujamo atspalvio mėginėlių.