Kartais internetiniu svetainiu kurimas būna tiesiog apipintas pačiais keisčiausiais mitais. Nors šis darbas gali būti atliktas ir profesionalų, ir mėgėjų, o taip pat jis kaskart gali būti atliktas skirtingai, apie jį nuolat sklinda netinkama informacija. Ką reikėtų vertinti kaip mitus, ir kokia būtų tiesa?
Mitas: kuo daugiau tekstų, tuo geresnis SEO
Turbūt daugiausiai paslapčių turintis aspektas, su kuriuo susijęs internetiniu svetainiu kurimas, tai jų SEO optimizavimas. Kitaip tariant, iškėlimas aukštyn Google paieškoje. Dažniausiai žmonės pilnai nesupranta, kas apskritai yra tas SEO optimizavimas, ką su juo daryti ir kaip jį valgyti, tačiau nori gerų rezultatų. Kartais šiuo tikslu pasisamdo visiškai nieko nenutuokiančius, tačiau pinigus paimančius SEO specialistus. Bent jie taip save vadina. Kartais galvoja, kad tą magiškąjį SEO pasidarys patys. Tuomet pradedama internete ieškoti informacijos, kaip šį dalyką pasidaryti, ir paaiškėja, kad galbūt reikėtų kažką daryti su raktažodžiais. To tiksliai nesuvokdami, žmonės ima rašyti kokius nors be galo ilgus ir beprasmius tekstus, juos talpinti į interneto svetainę. Taip sugadina visą svetainę, ji tampa tiesiog nebe paskaitoma, nepatraukli vartotojams, ir užuot kūrus tos svetainės prestižą, kuriama nesąmonė, o nesąmonių Google tikrai nekelia į viršų.
Mitas: svetainę reikia kurti nuo nulio
Kitas mitas apie svetainių kūrimą paprastai būdingas tiems, kas visiškai nesusidūrę su skaitmeniniu pasauliu ir vargiai moka susikurti elektroninį paštą. Tie žmonės gali galvoti, kad svetainė kuriama pradedant nuo kodo 010011 ir koduojama visa nuo pradžios iki galo. Tai ne tiesa, kadangi yra puikių svetainių kūrimo platformų, tokių kaip wordpress, squarespace, wix, weebly, ir kitų, kuriose net ir pradedantieji vartotojai gali bandyti kurti interneto svetaines.
Mitas: niekas neina į svetaines, visi eina tik į Facebook
Kitas mitas leidžia suprasti, kad neverta kurti interneto svetainės, nes viskas internete iš tiesų vyksta tik Feisbuke. Žmonės nesinaudoja paprastomis interneto svetainėmis, viską aptinka feisbuko erdvėje. Tai netiesa, kadangi interneto svetainė yra vienintelė vieta, kur jūs galite laisvai ir nevaržomai sudėlioti informaciją reikiamu būdu. Feisbukas siūlo savo formatą, o juo naudojasi tik tie žmonės, kurie patys turi feisbuką. O juk tai ne visi žmonės.
Svetainę susikurti labai brangu
Galiausiai, nereikėtų tikėti mitu, teigiančiu, kad interneto svetainės kūrimas yra labai brangus dalykas, nes tai nebus tiesa. Norint sukurti interneto svetainę, pinigų tikrai reikės, tačiau ne taip daug, kaip sukurti programą.